

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 150 V |
| Tolerance | 1 % |
| Length | 2 mm |
| Width | 1.2446 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 0805 |
| Case Code (Metric) | 2012 |
| Resistance | 3 Ω |
| Power Rating | 125 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 200 ppm/°C |
| Height | 500 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 150 V |
| Depth | 1.25 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Weight | 5.5 g |
| Features | Moisture Resistant |
| Military Standard | Not |
| Max Power Dissipation | 125 mW |
| Number of Terminations | 2 |
| Schedule B | 8533210045 |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
Stock: 5907
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06258
Ext.Price$0.06258
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06258 | $0.06258 |
| 10 | $0.00752 | $0.07520 |
| 50 | $0.00687 | $0.34350 |
| 100 | $0.00627 | $0.62700 |
| 500 | $0.00573 | $2.86500 |
| 1000 | $0.00523 | $5.23000 |
| 3000 | $0.00478 | $14.34000 |
| 5000 | $0.00436 | $21.80000 |
