

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Metric) | 2012 |
| Resistance | 44.2 Ω |
| Power Rating | 125 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 150 V |
| Depth | 1.25 mm |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Tin |
| Military Standard | Not |
| Number of Terminations | 2 |
| Schedule B | 8533210045 |
Stock: 8294
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06258
Ext.Price$0.06258
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06258 | $0.06258 |
| 10 | $0.00693 | $0.06930 |
| 50 | $0.00681 | $0.34050 |
| 100 | $0.00669 | $0.66900 |
| 500 | $0.00657 | $3.28500 |
| 1000 | $0.00646 | $6.46000 |
| 3000 | $0.00635 | $19.05000 |
| 5000 | $0.00624 | $31.20000 |
| 10000 | $0.00436 | $43.60000 |
