RC0805FR-076R2L-S
Mfr.Part #:
RC0805FR-076R2L-S
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 0805(2012 Metric) SMD/SMT 6.2 Ω 1 % 125 mW 200 ppm/°C
ParameterValue
Resistance6.2 Ω
Max Operating Temperature155 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Temperature Coefficient200 ppm/°C
Tolerance1 %
Power Rating125 mW