RC0805FR-076R34L
Mfr.Part #:
RC0805FR-076R34L
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 0805(2012 Metric) SMD/SMT Thick Film 6.34 Ω 1 % 125 mW 200 ppm/°C
ParameterValue
Tolerance1 %
Height - Seated (Max)0.6 mm
Max Operating Temperature155 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Case Code (Metric)2012
Resistance6.34 Ω
Power Rating125 mW
Composition(Kit Type)Thick Film
Temperature Coefficient200 ppm/°C
PackagingReel
RoHSCompliant
Contact PlatingTin
FeaturesMoisture Resistant
Max Power Dissipation125 mW