

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 150 V |
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
| Length | 2 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 0805 |
| Case Code (Metric) | 2012 |
| Number of Pins | 2 |
| Resistance | 100 Ω |
| Power Rating | 250 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Case/Package | 0805 |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 150 V |
| Depth | 1.25 mm |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | Unknown |
| Military Standard | Not |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 15450
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07506
Ext.Price$0.07506
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07506 | $0.07506 |
| 10 | $0.03317 | $0.33170 |
| 50 | $0.02772 | $1.38600 |
| 100 | $0.02317 | $2.31700 |
| 500 | $0.02069 | $10.34500 |
| 1000 | $0.01881 | $18.81000 |
| 3000 | $0.01644 | $49.32000 |
| 5000 | $0.01436 | $71.80000 |
| 10000 | $0.01189 | $118.90000 |
