

| Parameter | Value |
|---|---|
| Schedule B | 8533210045 |
| Termination | SMD/SMT |
| Lead Free | Lead Free |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Voltage Rating (DC) | 150 V |
| Length | 2 mm |
| Packaging | Reel |
| Power Rating | 125 mW |
| Resistance | 16 kΩ |
| Case Code (Imperial) | 0805 |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Depth | 1.25 mm |
| Military Standard | Not |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Width | 1.25 mm |
| Case Code (Metric) | 2012 |
| Case/Package | 0805 |
| Voltage Rating | 150 V |
| RoHS | Compliant |
| Tolerance | 5 % |
| Height | 500 µm |
| Number of Terminations | 2 |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
Stock: 12623
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13764
Ext.Price$0.13764
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13764 | $0.13764 |
| 10 | $0.01248 | $0.12480 |
| 50 | $0.01043 | $0.52150 |
| 100 | $0.00872 | $0.87200 |
| 500 | $0.00810 | $4.05000 |
| 1000 | $0.00752 | $7.52000 |
| 3000 | $0.00652 | $19.56000 |
| 5000 | $0.00565 | $28.25000 |
| 10000 | $0.00376 | $37.60000 |
| 30000 | $0.00298 | $89.40000 |
| 50000 | $0.00237 | $118.50000 |
| 100000 | $0.00188 | $188.00000 |
