

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 150 V |
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
| Length | 2 mm |
| Width | 1.25 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 0805 |
| Case Code (Metric) | 2012 |
| Voltage Rating (AC) | 150 V |
| Number of Pins | 2 |
| Resistance | 2.7 kΩ |
| Power Rating | 125 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 150 V |
| Depth | 1.25 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | Unknown |
| Contact Plating | Lead, Tin |
| Military Standard | Not |
| Number of Terminations | 2 |
| Schedule B | 8533210045 |
Stock: 9641
Distributors
pcbx
Unit Price$0.00720
Ext.Price$0.00720
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.00720 | $0.00720 |
| 10 | $0.00360 | $0.03600 |
| 50 | $0.00277 | $0.13850 |
| 100 | $0.00213 | $0.21300 |
| 500 | $0.00187 | $0.93500 |
| 1000 | $0.00165 | $1.65000 |
| 3000 | $0.00150 | $4.50000 |
| 5000 | $0.00137 | $6.85000 |
| 10000 | $0.00127 | $12.70000 |
| 30000 | $0.00118 | $35.40000 |
| 50000 | $0.00109 | $54.50000 |
