

| Parameter | Value |
|---|---|
| Resistance | 68 Ω |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Tolerance | 5 % |
| Power Rating | 125 mW |
| Number of Terminations | 2 |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 247
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02392
Ext.Price$0.02392
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02392 | $0.02392 |
| 10 | $0.01196 | $0.11960 |
| 50 | $0.00920 | $0.46000 |
| 100 | $0.00708 | $0.70800 |
| 500 | $0.00626 | $3.13000 |
| 1000 | $0.00553 | $5.53000 |
| 3000 | $0.00515 | $15.45000 |
| 5000 | $0.00480 | $24.00000 |
| 10000 | $0.00431 | $43.10000 |
| 30000 | $0.00408 | $122.40000 |
| 50000 | $0.00386 | $193.00000 |
| 100000 | $0.00366 | $366.00000 |
