

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 10 kΩ |
| Power Rating | 250 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 1267
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04716
Ext.Price$0.04716
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04716 | $0.04716 |
| 10 | $0.02358 | $0.23580 |
| 50 | $0.01814 | $0.90700 |
| 100 | $0.01635 | $1.63500 |
| 500 | $0.01474 | $7.37000 |
| 1000 | $0.01367 | $13.67000 |
| 3000 | $0.01268 | $38.04000 |
| 5000 | $0.01176 | $58.80000 |
| 10000 | $0.01122 | $112.20000 |
| 30000 | $0.01070 | $321.00000 |
| 50000 | $0.01020 | $510.00000 |
