RC1206DR-07274KL
Manufacturer:
Yageo
Mfr.Part #:
RC1206DR-07274KL
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 1206(3216 Metric) SMD/SMT Thick Film 274 kΩ 1 % 250 mW 200 ppm/°C
ParameterValue
Resistance274 kΩ
Max Operating Temperature155 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Composition(Kit Type)Thick Film
Temperature Coefficient200 ppm/°C
Tolerance1 %
Power Rating250 mW