

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 200 V |
| Tolerance | 1 % |
| Length | 3.1 mm |
| Width | 1.6002 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 1206 |
| Case Code (Metric) | 3216 |
| Resistance | 107 kΩ |
| Power Rating | 250 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Height | 600 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 200 V |
| Depth | 1.6 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Tin |
| Features | Moisture Resistant |
| Military Standard | Not |
| Max Power Dissipation | 250 mW |
| Number of Terminations | 2 |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
Stock: 185
Distributors
pcbx
Unit Price$0.01836
Ext.Price$0.01836
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.01836 | $0.01836 |
| 10 | $0.00918 | $0.09180 |
| 50 | $0.00706 | $0.35300 |
| 100 | $0.00543 | $0.54300 |
| 500 | $0.00482 | $2.41000 |
| 1000 | $0.00427 | $4.27000 |
| 3000 | $0.00388 | $11.64000 |
| 5000 | $0.00353 | $17.65000 |
| 10000 | $0.00314 | $31.40000 |
| 30000 | $0.00295 | $88.50000 |
| 50000 | $0.00277 | $138.50000 |
| 100000 | $0.00257 | $257.00000 |
