

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 1.43 MΩ |
| Power Rating | 250 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 4600
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06258
Ext.Price$0.06258
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06258 | $0.06258 |
| 10 | $0.01564 | $0.15640 |
| 50 | $0.01364 | $0.68200 |
| 100 | $0.01189 | $1.18900 |
| 500 | $0.01057 | $5.28500 |
| 1000 | $0.00940 | $9.40000 |
| 3000 | $0.00905 | $27.15000 |
| 5000 | $0.00872 | $43.60000 |
| 10000 | $0.00624 | $62.40000 |
| 30000 | $0.00522 | $156.60000 |
| 50000 | $0.00436 | $218.00000 |
| 100000 | $0.00376 | $376.00000 |
