

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 1.1 Ω |
| Power Rating | 250 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 200 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 7063
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06258
Ext.Price$0.06258
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06258 | $0.06258 |
| 10 | $0.01436 | $0.14360 |
| 50 | $0.01421 | $0.71050 |
| 100 | $0.01406 | $1.40600 |
| 500 | $0.01391 | $6.95500 |
| 1000 | $0.01377 | $13.77000 |
| 3000 | $0.01280 | $38.40000 |
| 5000 | $0.01189 | $59.45000 |
| 10000 | $0.00872 | $87.20000 |
