

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 1.24 Ω |
| Power Rating | 250 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 200 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 3102
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06258
Ext.Price$0.06258
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06258 | $0.06258 |
| 10 | $0.01248 | $0.12480 |
| 50 | $0.01198 | $0.59900 |
| 100 | $0.01150 | $1.15000 |
| 500 | $0.01104 | $5.52000 |
| 1000 | $0.01060 | $10.60000 |
| 3000 | $0.00893 | $26.79000 |
| 5000 | $0.00752 | $37.60000 |
