

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 1.27 Ω |
| Power Rating | 250 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 200 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 5796
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06882
Ext.Price$0.06882
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06882 | $0.06882 |
| 10 | $0.01624 | $0.16240 |
| 50 | $0.01527 | $0.76350 |
| 100 | $0.01436 | $1.43600 |
| 500 | $0.01405 | $7.02500 |
| 1000 | $0.01375 | $13.75000 |
| 3000 | $0.01346 | $40.38000 |
| 5000 | $0.01317 | $65.85000 |
| 10000 | $0.01128 | $112.80000 |
| 30000 | $0.00921 | $276.30000 |
| 50000 | $0.00752 | $376.00000 |
