

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 200 V |
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Length | 3.0988 mm |
| Width | 1.6002 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Metric) | 3216 |
| Resistance | 1.62 Ω |
| Power Rating | 250 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 200 ppm/°C |
| Height | 600 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 200 V |
| Depth | 1.6 mm |
| RoHS | Compliant |
| Features | Moisture Resistant |
| Military Standard | Not |
| Max Power Dissipation | 250 mW |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 62
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04368
Ext.Price$0.04368
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04368 | $0.04368 |
| 10 | $0.02184 | $0.21840 |
| 50 | $0.01680 | $0.84000 |
| 100 | $0.01478 | $1.47800 |
| 500 | $0.01300 | $6.50000 |
| 1000 | $0.01179 | $11.79000 |
| 3000 | $0.01069 | $32.07000 |
| 5000 | $0.00970 | $48.50000 |
| 10000 | $0.00907 | $90.70000 |
| 30000 | $0.00848 | $254.40000 |
| 50000 | $0.00792 | $396.00000 |
