

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 200 V |
| Tolerance | 1 % |
| Length | 3.1 mm |
| Width | 1.6 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 1206 |
| Case Code (Metric) | 3216 |
| Resistance | 249 kΩ |
| Power Rating | 250 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Height | 550 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 200 V |
| Depth | 1.6 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Weight | 16.187578 mg |
| Military Standard | Not |
| Schedule B | 8533210045 |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
Stock: 7787
Distributors
pcbx
Unit Price$0.01444
Ext.Price$0.01444
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.01444 | $0.01444 |
| 10 | $0.00722 | $0.07220 |
| 50 | $0.00555 | $0.27750 |
| 100 | $0.00427 | $0.42700 |
| 500 | $0.00375 | $1.87500 |
| 1000 | $0.00330 | $3.30000 |
| 3000 | $0.00296 | $8.88000 |
| 5000 | $0.00265 | $13.25000 |
| 10000 | $0.00245 | $24.50000 |
| 30000 | $0.00231 | $69.30000 |
| 50000 | $0.00218 | $109.00000 |
