

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 29.4 Ω |
| Power Rating | 250 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 2829
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06279
Ext.Price$0.06279
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06279 | $0.06279 |
| 10 | $0.02565 | $0.25650 |
| 50 | $0.01602 | $0.80100 |
| 100 | $0.01326 | $1.32600 |
| 500 | $0.00906 | $4.53000 |
| 1000 | $0.00785 | $7.85000 |
| 3000 | $0.00682 | $20.46000 |
| 5000 | $0.00592 | $29.60000 |
