

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 2.15 Ω |
| Power Rating | 250 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 200 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 130
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08776
Ext.Price$0.08776
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08776 | $0.08776 |
| 10 | $0.04131 | $0.41310 |
| 50 | $0.02666 | $1.33300 |
| 100 | $0.02253 | $2.25300 |
| 500 | $0.01609 | $8.04500 |
| 1000 | $0.01424 | $14.24000 |
| 3000 | $0.01268 | $38.04000 |
| 5000 | $0.01129 | $56.45000 |
