

| Parameter | Value |
|---|---|
| Resistance | 2.21 Ω |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Temperature Coefficient | 200 ppm/°C |
| Tolerance | 1 % |
| Power Rating | 250 mW |
| Number of Terminations | 2 |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 93
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02172
Ext.Price$0.02172
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02172 | $0.02172 |
| 10 | $0.01086 | $0.10860 |
| 50 | $0.00835 | $0.41750 |
| 100 | $0.00830 | $0.83000 |
| 500 | $0.00825 | $4.12500 |
| 1000 | $0.00808 | $8.08000 |
| 3000 | $0.00791 | $23.73000 |
| 5000 | $0.00774 | $38.70000 |
