RC1206FR-072R26L-S
Mfr.Part #:
RC1206FR-072R26L-S
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 1206(3216 Metric) SMD/SMT 2.26 Ω 1 % 250 mW 200 ppm/°C
ParameterValue
Max Operating Temperature155 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Resistance2.26 Ω
Temperature Coefficient200 ppm/°C
Tolerance1 %
Power Rating250 mW