

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 2.26 Ω |
| Temperature Coefficient | 200 ppm/°C |
| Tolerance | 1 % |
| Power Rating | 250 mW |
| Number of Terminations | 2 |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 1081
Distributors
pcbx
Unit Price$0.00500
Ext.Price$0.00500
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.00500 | $0.00500 |
| 10 | $0.00250 | $0.02500 |
| 50 | $0.00192 | $0.09600 |
| 100 | $0.00173 | $0.17300 |
| 500 | $0.00155 | $0.77500 |
| 1000 | $0.00142 | $1.42000 |
| 3000 | $0.00130 | $3.90000 |
| 5000 | $0.00118 | $5.90000 |
| 10000 | $0.00115 | $11.50000 |
| 30000 | $0.00112 | $33.60000 |
| 50000 | $0.00109 | $54.50000 |
