

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 200 V |
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Length | 3.1 mm |
| Width | 1.6002 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 1206 |
| Case Code (Metric) | 3216 |
| Voltage Rating (AC) | 200 V |
| Number of Pins | 2 |
| Resistance | 2.7 Ω |
| Power Rating | 250 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 200 ppm/°C |
| Height | 550 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 200 V |
| Depth | 1.6 mm |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | Unknown |
| Features | Moisture Resistant |
| Military Standard | Not |
| Max Power Dissipation | 250 mW |
| Number of Terminations | 2 |
| Schedule B | 8533210045 |
Stock: 8281
Distributors
pcbx
Unit Price$0.03244
Ext.Price$0.03244
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.03244 | $0.03244 |
| 10 | $0.01622 | $0.16220 |
| 50 | $0.01248 | $0.62400 |
| 100 | $0.01133 | $1.13300 |
| 500 | $0.01028 | $5.14000 |
| 1000 | $0.00951 | $9.51000 |
| 3000 | $0.00879 | $26.37000 |
| 5000 | $0.00813 | $40.65000 |
| 10000 | $0.00778 | $77.80000 |
| 30000 | $0.00745 | $223.50000 |
| 50000 | $0.00713 | $356.50000 |
