

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 365 kΩ |
| Power Rating | 250 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 1730
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02030
Ext.Price$0.02030
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02030 | $0.02030 |
| 10 | $0.01015 | $0.10150 |
| 50 | $0.00781 | $0.39050 |
| 100 | $0.00601 | $0.60100 |
| 500 | $0.00540 | $2.70000 |
| 1000 | $0.00485 | $4.85000 |
| 3000 | $0.00452 | $13.56000 |
| 5000 | $0.00421 | $21.05000 |
| 10000 | $0.00382 | $38.20000 |
| 30000 | $0.00364 | $109.20000 |
| 50000 | $0.00347 | $173.50000 |
| 100000 | $0.00327 | $327.00000 |
