

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 200 V |
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Length | 3.0988 mm |
| Width | 1.6002 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 1206 |
| Case Code (Metric) | 3216 |
| Resistance | 3 MΩ |
| Power Rating | 250 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Height | 600 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 200 V |
| RoHS | Compliant |
| Features | Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 250 mW |
| Number of Terminations | 2 |
| Schedule B | 8533210045 |
Stock: 2542
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06279
Ext.Price$0.06279
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06279 | $0.06279 |
| 10 | $0.00749 | $0.07490 |
| 50 | $0.00652 | $0.32600 |
| 100 | $0.00567 | $0.56700 |
| 500 | $0.00493 | $2.46500 |
| 1000 | $0.00429 | $4.29000 |
| 3000 | $0.00373 | $11.19000 |
| 5000 | $0.00325 | $16.25000 |
