

| Parameter | Value |
|---|---|
| Lead Free | Lead Free |
| Power Rating | 250 mW |
| Features | Moisture Resistant |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Military Standard | Not |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Voltage Rating | 200 V |
| Tolerance | 1 % |
| Height | 550 µm |
| Schedule B | 8533210045 |
| Termination | SMD/SMT |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Voltage Rating (DC) | 200 V |
| Length | 3.1 mm |
| Max Power Dissipation | 250 mW |
| Packaging | Reel |
| Mount | SMD/SMT |
| Number of Terminations | 2 |
| Resistance | 43 kΩ |
| Case Code (Imperial) | 1206 |
| Depth | 1.6 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Width | 1.6002 mm |
| Case Code (Metric) | 3216 |
| Case/Package | 1206 |
| RoHS | Compliant |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
Stock: 6056
Distributors
pcbx
Unit Price$0.01410
Ext.Price$0.01410
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.01410 | $0.01410 |
| 10 | $0.00705 | $0.07050 |
| 50 | $0.00542 | $0.27100 |
| 100 | $0.00417 | $0.41700 |
| 500 | $0.00365 | $1.82500 |
| 1000 | $0.00320 | $3.20000 |
| 3000 | $0.00291 | $8.73000 |
| 5000 | $0.00265 | $13.25000 |
| 10000 | $0.00245 | $24.50000 |
| 30000 | $0.00231 | $69.30000 |
| 50000 | $0.00218 | $109.00000 |
