

| Parameter | Value |
|---|---|
| Resistance | 4.99 Ω |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Temperature Coefficient | 200 ppm/°C |
| Tolerance | 1 % |
| Power Rating | 250 mW |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 154
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02372
Ext.Price$0.02372
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02372 | $0.02372 |
| 10 | $0.01186 | $0.11860 |
| 50 | $0.00912 | $0.45600 |
| 100 | $0.00820 | $0.82000 |
| 500 | $0.00737 | $3.68500 |
| 1000 | $0.00676 | $6.76000 |
| 3000 | $0.00620 | $18.60000 |
| 5000 | $0.00568 | $28.40000 |
| 10000 | $0.00539 | $53.90000 |
| 30000 | $0.00511 | $153.30000 |
| 50000 | $0.00485 | $242.50000 |
