

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 200 V |
| Tolerance | 1 % |
| Length | 3.0988 mm |
| Width | 1.6002 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 1206 |
| Case Code (Metric) | 3216 |
| Resistance | 5.49 kΩ |
| Power Rating | 250 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Height | 600 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 200 V |
| Depth | 1.6 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Tin |
| Features | Moisture Resistant |
| Military Standard | Not |
| Max Power Dissipation | 250 mW |
| Number of Terminations | 2 |
| Schedule B | 8533210045 |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
Stock: 62
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02132
Ext.Price$0.02132
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02132 | $0.02132 |
| 10 | $0.01066 | $0.10660 |
| 50 | $0.00820 | $0.41000 |
| 100 | $0.00631 | $0.63100 |
| 500 | $0.00559 | $2.79500 |
| 1000 | $0.00495 | $4.95000 |
| 3000 | $0.00435 | $13.05000 |
| 5000 | $0.00382 | $19.10000 |
| 10000 | $0.00343 | $34.30000 |
| 30000 | $0.00325 | $97.50000 |
| 50000 | $0.00307 | $153.50000 |
| 100000 | $0.00277 | $277.00000 |
