

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 5.62 kΩ |
| Power Rating | 250 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 13141
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06885
Ext.Price$0.06885
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06885 | $0.06885 |
| 10 | $0.01127 | $0.11270 |
| 50 | $0.00700 | $0.35000 |
| 100 | $0.00639 | $0.63900 |
| 500 | $0.00627 | $3.13500 |
| 1000 | $0.00615 | $6.15000 |
| 3000 | $0.00603 | $18.09000 |
| 5000 | $0.00592 | $29.60000 |
