

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 5.62 Ω |
| Power Rating | 250 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 200 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 2671
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07506
Ext.Price$0.07506
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07506 | $0.07506 |
| 10 | $0.01813 | $0.18130 |
| 50 | $0.01716 | $0.85800 |
| 100 | $0.01624 | $1.62400 |
| 500 | $0.01564 | $7.82000 |
| 1000 | $0.01403 | $14.03000 |
| 3000 | $0.01258 | $37.74000 |
| 5000 | $0.01128 | $56.40000 |
| 10000 | $0.00872 | $87.20000 |
