RC1206FR-07845RL-S
Mfr.Part #:
RC1206FR-07845RL-S
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 1206(3216 Metric) SMD/SMT 845 Ω 1 % 125 mW 100 ppm/°C
ParameterValue
Resistance845 Ω
Max Operating Temperature155 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Temperature Coefficient100 ppm/°C
Tolerance1 %
Power Rating125 mW