

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 200 V |
| Tolerance | 1 % |
| Length | 3.0988 mm |
| Width | 1.6002 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 1206 |
| Case Code (Metric) | 3216 |
| Resistance | 8.87 kΩ |
| Power Rating | 250 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Height | 600 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 200 V |
| Depth | 1.6 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Features | Moisture Resistant |
| Working Voltage | 200 V |
| Military Standard | Not |
| Max Power Dissipation | 250 mW |
| Number of Terminations | 2 |
| Schedule B | 8533210045 |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
Stock: 3955
Distributors
pcbx
Unit Price$0.01870
Ext.Price$0.01870
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.01870 | $0.01870 |
| 10 | $0.00935 | $0.09350 |
| 50 | $0.00719 | $0.35950 |
| 100 | $0.00553 | $0.55300 |
| 500 | $0.00497 | $2.48500 |
| 1000 | $0.00446 | $4.46000 |
| 3000 | $0.00418 | $12.54000 |
| 5000 | $0.00392 | $19.60000 |
| 10000 | $0.00353 | $35.30000 |
| 30000 | $0.00340 | $102.00000 |
| 50000 | $0.00327 | $163.50000 |
| 100000 | $0.00307 | $307.00000 |
