

| Parameter | Value |
|---|---|
| Resistance | 2.26 Ω |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 200 ppm/°C |
| Tolerance | 1 % |
| Power Rating | 250 mW |
| Number of Terminations | 2 |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 779
Distributors
pcbx
Unit Price$0.00614
Ext.Price$0.00614
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.00614 | $0.00614 |
| 10 | $0.00307 | $0.03070 |
| 50 | $0.00282 | $0.14100 |
| 100 | $0.00259 | $0.25900 |
| 500 | $0.00238 | $1.19000 |
| 1000 | $0.00219 | $2.19000 |
| 3000 | $0.00201 | $6.03000 |
| 5000 | $0.00186 | $9.30000 |
| 10000 | $0.00176 | $17.60000 |
