

| Parameter | Value |
|---|---|
| Resistance | 2.49 Ω |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 200 ppm/°C |
| Tolerance | 1 % |
| Power Rating | 250 mW |
| Number of Terminations | 2 |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 618
Distributors
pcbx
Unit Price$0.05530
Ext.Price$0.05530
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.05530 | $0.05530 |
| 10 | $0.02765 | $0.27650 |
| 50 | $0.02582 | $1.29100 |
| 100 | $0.02411 | $2.41100 |
| 500 | $0.02251 | $11.25500 |
| 1000 | $0.02102 | $21.02000 |
| 3000 | $0.01963 | $58.89000 |
| 5000 | $0.01833 | $91.65000 |
| 10000 | $0.01676 | $167.60000 |
