

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 200 V |
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 1206 |
| Case Code (Metric) | 3216 |
| Number of Pins | 2 |
| Resistance | 33 Ω |
| Power Rating | 250 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 200 V |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 1978
Distributors
pcbx
Unit Price$0.03022
Ext.Price$0.03022
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.03022 | $0.03022 |
| 10 | $0.01511 | $0.15110 |
| 50 | $0.01162 | $0.58100 |
| 100 | $0.01040 | $1.04000 |
| 500 | $0.00931 | $4.65500 |
| 1000 | $0.00849 | $8.49000 |
| 3000 | $0.00774 | $23.22000 |
| 5000 | $0.00706 | $35.30000 |
| 10000 | $0.00670 | $67.00000 |
| 30000 | $0.00636 | $190.80000 |
| 50000 | $0.00604 | $302.00000 |
