

| Parameter | Value |
|---|---|
| Lead Free | Lead Free |
| Power Rating | 250 mW |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Military Standard | Not |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Voltage Rating | 200 V |
| Tolerance | 5 % |
| Height | 660.4 µm |
| Schedule B | 8533210045 |
| Termination | SMD/SMT |
| Voltage Rating (AC) | 200 V |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Voltage Rating (DC) | 200 V |
| Length | 3.0988 mm |
| Max Power Dissipation | 250 mW |
| Packaging | Reel |
| Number of Terminations | 2 |
| Resistance | 100 Ω |
| Case Code (Imperial) | 1206 |
| Depth | 1.6 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Number of Pins | 2 |
| Width | 1.6002 mm |
| Case Code (Metric) | 3216 |
| Case/Package | 1206 |
| REACH SVHC | Unknown |
| RoHS | Compliant |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
Stock: 94492
Distributors
pcbx
Unit Price$0.01150
Ext.Price$0.01150
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.01150 | $0.01150 |
| 10 | $0.00575 | $0.05750 |
| 50 | $0.00442 | $0.22100 |
| 100 | $0.00340 | $0.34000 |
| 500 | $0.00298 | $1.49000 |
| 1000 | $0.00262 | $2.62000 |
| 3000 | $0.00243 | $7.29000 |
| 5000 | $0.00225 | $11.25000 |
| 10000 | $0.00206 | $20.60000 |
| 30000 | $0.00191 | $57.30000 |
| 50000 | $0.00178 | $89.00000 |
