

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 1.6 Ω |
| Power Rating | 250 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 200 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 6019
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08171
Ext.Price$0.08171
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08171 | $0.08171 |
| 10 | $0.01687 | $0.16870 |
| 50 | $0.01339 | $0.66950 |
| 100 | $0.01270 | $1.27000 |
| 500 | $0.01196 | $5.98000 |
| 1000 | $0.01126 | $11.26000 |
| 3000 | $0.01060 | $31.80000 |
| 5000 | $0.00998 | $49.90000 |
