

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 400 V |
| Tolerance | 5 % |
| Length | 3.1 mm |
| Width | 1.6 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 1206 |
| Case Code (Metric) | 3216 |
| Resistance | 300 Ω |
| Power Rating | 250 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Height | 550 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 200 V |
| Depth | 1.6 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Military Standard | Not |
| Number of Terminations | 2 |
| Schedule B | 8533210045 |
Stock: 6983
Distributors
pcbx
Unit Price$0.01248
Ext.Price$0.01248
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.01248 | $0.01248 |
| 10 | $0.00624 | $0.06240 |
| 50 | $0.00480 | $0.24000 |
| 100 | $0.00369 | $0.36900 |
| 500 | $0.00328 | $1.64000 |
| 1000 | $0.00291 | $2.91000 |
| 3000 | $0.00256 | $7.68000 |
| 5000 | $0.00225 | $11.25000 |
| 10000 | $0.00206 | $20.60000 |
| 30000 | $0.00191 | $57.30000 |
| 50000 | $0.00178 | $89.00000 |
