

| Parameter | Value |
|---|---|
| Contact Plating | Tin |
| Lead Free | Lead Free |
| Power Rating | 250 mW |
| Features | Moisture Resistant |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Military Standard | Not |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Voltage Rating | 200 V |
| Tolerance | 5 % |
| Height | 660.4 µm |
| Schedule B | 8533210045 |
| Termination | SMD/SMT |
| Temperature Coefficient | 200 ppm/°C |
| Voltage Rating (DC) | 200 V |
| Length | 3.0988 mm |
| Max Power Dissipation | 250 mW |
| Weight | 16.187578 mg |
| Packaging | Reel |
| Number of Terminations | 2 |
| Resistance | 3.9 Ω |
| Case Code (Imperial) | 1206 |
| Depth | 1.6 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Width | 1.6 mm |
| Case Code (Metric) | 3216 |
| Case/Package | 1206 |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
Stock: 8491
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06258
Ext.Price$0.06258
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06258 | $0.06258 |
| 10 | $0.01377 | $0.13770 |
| 50 | $0.01347 | $0.67350 |
| 100 | $0.01317 | $1.31700 |
| 500 | $0.01251 | $6.25500 |
| 1000 | $0.01189 | $11.89000 |
| 3000 | $0.00946 | $28.38000 |
| 5000 | $0.00752 | $37.60000 |
| 10000 | $0.00624 | $62.40000 |
