

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 200 V |
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Metric) | 3216 |
| Resistance | 43 kΩ |
| Power Rating | 250 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Tin |
| Features | Moisture Resistant |
| Output Current | 1.4 A |
| Military Standard | Not |
| Max Power Dissipation | 250 mW |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 4447
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06258
Ext.Price$0.06258
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06258 | $0.06258 |
| 10 | $0.00812 | $0.08120 |
| 50 | $0.00781 | $0.39050 |
| 100 | $0.00752 | $0.75200 |
| 500 | $0.00632 | $3.16000 |
| 1000 | $0.00531 | $5.31000 |
| 3000 | $0.00447 | $13.41000 |
| 5000 | $0.00376 | $18.80000 |
| 10000 | $0.00316 | $31.60000 |
