

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 51 MΩ |
| Power Rating | 250 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 300 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 4453
Distributors
pcbx
Unit Price$0.16872
Ext.Price$0.16872
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.16872 | $0.16872 |
| 10 | $0.08882 | $0.88820 |
| 50 | $0.06195 | $3.09750 |
| 100 | $0.05413 | $5.41300 |
| 500 | $0.04176 | $20.88000 |
| 1000 | $0.03817 | $38.17000 |
| 3000 | $0.03518 | $105.54000 |
| 5000 | $0.03243 | $162.15000 |
