

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Metric) | 3216 |
| Resistance | 5.6 Ω |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Radiation Hardening | No |
| Contact Plating | Tin |
| Features | Moisture Resistant |
| Military Standard | Not |
| Max Power Dissipation | 250 mW |
| Number of Terminations | 2 |
| Schedule B | 8533210045 |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Power Rating | 250 mW |
| Temperature Coefficient | 200 ppm/°C |
Stock: 5691
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06258
Ext.Price$0.06258
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06258 | $0.06258 |
| 10 | $0.01189 | $0.11890 |
| 50 | $0.01068 | $0.53400 |
| 100 | $0.00959 | $0.95900 |
| 500 | $0.00861 | $4.30500 |
| 1000 | $0.00773 | $7.73000 |
| 3000 | $0.00694 | $20.82000 |
| 5000 | $0.00624 | $31.20000 |
