

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 75 MΩ |
| Power Rating | 250 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 300 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 3364
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12482
Ext.Price$0.12482
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12482 | $0.12482 |
| 10 | $0.07198 | $0.71980 |
| 50 | $0.06130 | $3.06500 |
| 100 | $0.04942 | $4.94200 |
| 500 | $0.04189 | $20.94500 |
| 1000 | $0.03694 | $36.94000 |
| 3000 | $0.03664 | $109.92000 |
| 5000 | $0.03634 | $181.70000 |
| 10000 | $0.02436 | $243.60000 |
