

| Parameter | Value |
|---|---|
| Case/Package | 1206 |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Non-Compliant |
| Resistance | 0 Ω |
| Tolerance | 5 % |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Power Rating | 500 mW |
| Number of Terminations | 2 |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
Stock: 2626
Distributors
pcbx
Unit Price$0.03842
Ext.Price$0.03842
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.03842 | $0.03842 |
| 10 | $0.01921 | $0.19210 |
| 50 | $0.01478 | $0.73900 |
| 100 | $0.01339 | $1.33900 |
| 500 | $0.01213 | $6.06500 |
| 1000 | $0.01111 | $11.11000 |
| 3000 | $0.01017 | $30.51000 |
| 5000 | $0.00931 | $46.55000 |
| 10000 | $0.00890 | $89.00000 |
| 30000 | $0.00850 | $255.00000 |
| 50000 | $0.00812 | $406.00000 |
