

| Parameter | Value |
|---|---|
| Resistance | 220 Ω |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Tolerance | 5 % |
| Power Rating | 500 mW |
| Number of Terminations | 2 |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 40765
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06258
Ext.Price$0.06258
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06258 | $0.06258 |
| 10 | $0.01248 | $0.12480 |
| 50 | $0.01217 | $0.60850 |
| 100 | $0.01187 | $1.18700 |
| 500 | $0.01157 | $5.78500 |
| 1000 | $0.01128 | $11.28000 |
| 3000 | $0.00884 | $26.52000 |
| 5000 | $0.00693 | $34.65000 |
| 10000 | $0.00624 | $62.40000 |
