

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 100 kΩ |
| Power Rating | 500 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 25153
Distributors
pcbx
Unit Price$0.03868
Ext.Price$0.03868
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.03868 | $0.03868 |
| 10 | $0.01934 | $0.19340 |
| 50 | $0.01488 | $0.74400 |
| 100 | $0.01343 | $1.34300 |
| 500 | $0.01213 | $6.06500 |
| 1000 | $0.01107 | $11.07000 |
| 3000 | $0.01010 | $30.30000 |
| 5000 | $0.00921 | $46.05000 |
| 10000 | $0.00879 | $87.90000 |
| 30000 | $0.00839 | $251.70000 |
| 50000 | $0.00802 | $401.00000 |
