

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
| Width | 2.5908 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 133 Ω |
| Power Rating | 500 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Height | 609.6 µm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Features | Moisture Resistant |
| Output Current | 1.4 A |
| Max Power Dissipation | 500 mW |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 834
Distributors
pcbx
Unit Price$0.03022
Ext.Price$0.03022
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.03022 | $0.03022 |
| 10 | $0.01511 | $0.15110 |
| 50 | $0.01162 | $0.58100 |
| 100 | $0.01024 | $1.02400 |
| 500 | $0.00902 | $4.51000 |
| 1000 | $0.00815 | $8.15000 |
| 3000 | $0.00737 | $22.11000 |
| 5000 | $0.00666 | $33.30000 |
| 10000 | $0.00626 | $62.60000 |
| 30000 | $0.00589 | $176.70000 |
| 50000 | $0.00554 | $277.00000 |
