

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
| Length | 3.0988 mm |
| Width | 2.5908 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 1.8 Ω |
| Power Rating | 500 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 200 ppm/°C |
| Height | 609.6 µm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Features | Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 500 mW |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 1199
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06010
Ext.Price$0.06010
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06010 | $0.06010 |
| 10 | $0.03005 | $0.30050 |
| 50 | $0.02794 | $1.39700 |
| 100 | $0.02597 | $2.59700 |
| 500 | $0.02414 | $12.07000 |
| 1000 | $0.02244 | $22.44000 |
| 3000 | $0.02086 | $62.58000 |
| 5000 | $0.01940 | $97.00000 |
| 10000 | $0.01774 | $177.40000 |
