

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Metric) | 3225 |
| Resistance | 200 Ω |
| Power Rating | 500 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Features | Moisture Resistant |
| Output Current | 1.4 A |
| Military Standard | Not |
| Max Power Dissipation | 500 mW |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 9363
Distributors
pcbx
Unit Price$0.03820
Ext.Price$0.03820
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.03820 | $0.03820 |
| 10 | $0.01910 | $0.19100 |
| 50 | $0.01469 | $0.73450 |
| 100 | $0.01324 | $1.32400 |
| 500 | $0.01193 | $5.96500 |
| 1000 | $0.01102 | $11.02000 |
| 3000 | $0.01018 | $30.54000 |
| 5000 | $0.00941 | $47.05000 |
| 10000 | $0.00900 | $90.00000 |
| 30000 | $0.00860 | $258.00000 |
| 50000 | $0.00822 | $411.00000 |
