

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Length | 3.0988 mm |
| Width | 2.5908 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 22 kΩ |
| Power Rating | 500 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Features | Moisture Resistant |
| Output Current | 1.4 A |
| Max Power Dissipation | 500 mW |
| Number of Terminations | 2 |
| Schedule B | 8533210045 |
Stock: 8591
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09404
Ext.Price$0.09404
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09404 | $0.09404 |
| 10 | $0.03069 | $0.30690 |
| 50 | $0.02592 | $1.29600 |
| 100 | $0.02189 | $2.18900 |
| 500 | $0.01941 | $9.70500 |
| 1000 | $0.01693 | $16.93000 |
| 3000 | $0.01527 | $45.81000 |
| 5000 | $0.01377 | $68.85000 |
| 10000 | $0.01248 | $124.80000 |
