

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
| Length | 3.1 mm |
| Width | 2.6 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 1210 |
| Case Code (Metric) | 3225 |
| Resistance | 330 Ω |
| Power Rating | 500 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Height | 609.6 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 200 V |
| Depth | 2.6 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Tin |
| Features | Moisture Resistant |
| Military Standard | Not |
| Max Power Dissipation | 500 mW |
| Number of Terminations | 2 |
| Schedule B | 8533210045 |
Stock: 3430
Distributors
pcbx
Unit Price$0.03894
Ext.Price$0.03894
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.03894 | $0.03894 |
| 10 | $0.01947 | $0.19470 |
| 50 | $0.01498 | $0.74900 |
| 100 | $0.01353 | $1.35300 |
| 500 | $0.01222 | $6.11000 |
| 1000 | $0.01120 | $11.20000 |
| 3000 | $0.01027 | $30.81000 |
| 5000 | $0.00941 | $47.05000 |
| 10000 | $0.00900 | $90.00000 |
| 30000 | $0.00860 | $258.00000 |
| 50000 | $0.00822 | $411.00000 |
